czwartek, 28 sierpnia 2014

Au pair: Clubbing - Melissa de la Cruz

Tytuł: Clubbing (polski i oryginalny)

 Cykl: Au pair (tom 2)

Autor: Melissa de la Cruz

 Rok: 2007

Cykl "Au pair":
Au Pair potrzebne od zaraz | Clubbing | Słoneczny pocałunek | Gorączka letniej nocy

Nota od wydawcy: 
Minął rok od poprzednich wakacji. Trzy operki znowu są w odlotowym kurorcie.

Eliza wraca do Hamptons z dumnie podniesioną głową – już nie musi być opiekunką; zaczyna pracę w nowo otwartym nocnym klubie. I decyduje, że najwyższy czas odzyskać Jeremy’ego.
Jacqui przyjeżdża z mocnym postanowieniem – tym razem będzie opiekunką idealną, taką, że po wakacjach państwo Perry polecą ją znajomym i będzie mogła zostać w Stanach. Ale w realizacji tych planów przeszkadza jej pewien zabójczo przystojny Francuz.
A Mara dalej błyszczy w towarzystwie, baluje, wmawia sobie, że już jej nie zależy na Ryanie, flirtuje z innymi chłopakami i zapomina o starych przyjaciółkach...

Jak bohaterki "Au pair potrzebne od zaraz" poradzą sobie z nieoczekiwanymi burzami uczuciowymi i przekonają się, czy nadal łączy je przyjaźń?

Recenzja:
Po dalszy ciąg przygód Mary, Elizy i Jacqui sięgnęłam dość szybko, bo zatęskniłam znowu za czymś niezobowiązującym. Lekka, krótka historia trzech nastolatek, które ponownie lądują na lato w Hamptons. 
Po ostatnich przygodach nasze bohaterki bardzo się zmieniają: Jacqui kończy z chłopakami i postanawia pilnie się uczyć, aby wyjechać do Nowego Jorku i zacząć studia, rodzice Elizy pomału wracają na szczyt i dziewczyna ponownie może cieszyć się życiem w luksusach, a Mara z dziewczyny z prowincji przeobraża się w prawdziwa imprezowiczkę z czołówek rubryk plotkarskich...
Jednak, czy dziewczynom uda się spędzić kolejne wakacje życia? Czy Jacqui wytrzyma w dążeniu do swoich celów? Czy wymarzona praca i powrót na szczyt będą dla Elizy tym czego oczekiwała? Czy nowa Mara-imprezowiczka przekona się, że życie we fleszach wcale nie jest takie cudowne?

Szczerze mówiąc, to druga część bardziej mi się spodobała niż pierwsza. Nie wkurzała mnie już Jacqui, którą udało mi się polubić, Eliza moim zdaniem się nie zmieniła, natomiast Mara mnie rozczarowała. Historia tak jak w pierwszym tomie toczy się wokół "pięknych i bogatych" i wewnętrznych problemów dziewczyn. Idealna na wakacje.

Podsumowując, "Clubbing" czytało mi się bardzo dobrze i chętnie sięgnę kiedyś po trzeci tom. Polecam dla relaksu, oderwania od rzeczywistości, zabicia czasu. Sama bardzo lubię serial "Gossip Girl", a seria Au pair jest deklarowana dla jego fanów, więc może dlatego przypadła mi do gustu.

Ocena: 4/6

Plakat z "Gossip Girl" :)

Recenzja bierze udział w wyzwaniu "Klucznik"
(wy)pożyczona

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Komentując motywujesz mnie do dalszej pracy nad blogiem. Każdy komentarz mile widziany :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...